Rezervujte ihned na telefonu: +420 603 385 851 nebo online
CZ
Toggle Navigation

Velké Losiny a okolí

Zámek Velké Losiny

Významnou dominantou je krásný renesanční zámek s arkádami, freskami a sgrafity. Zámku dominuje osmiboká věž připomínající městské strážní věže. Původní část zámku, dochovaná téměř v nezměněné podobě, je dokladem života starých šlechtických rodin 16. století. V 17. stolelí byl zámek rozšířen a v současné době je obklopen krásným parkem. Interiéry zámku nesou pečeť od renesance až po klasicismus. Opravdovým klenotem je Rytířský sál s renesančním stropem, který je ozdoben dřevěnými kazetami. Za shlédnutí stojí i třímetrová majoliková kamna z roku I587, renesanční příborník z roku 1600, stropní a nástěnné fresky zámeckých kaplí. Temným obdobím zámku jsou neslavně proslulé čarodějnické procesy, o kterých pojednává kniha Václava Kaplického "Kladivo na čarodějnice" a stejnojmenný film Otakara Vávry.

Zámek Velké Losiny
Papírna Velké Losiny

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna ve Velkých Losinách patří mezi nejstarší provozované ruční papírny v Evropě pracující na komerční bázi. Byla postavena v roce 1596 Janem ze Žerotína. V jejím areálu je provozována výroba ručního papíru, kterou si můžete prohlédnout během návštěvy jediného Muzea papíru v České republice. Ruční papír z Velkých Losin patří již po generace mezi uznávané hodnoty ve svém oboru a je dobře znám mezi výtvarníky i tiskaři pro své jedinečné vlastnosti.

Termální lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny jsou jedny z nejstarších lázní na Moravě. Založili je Žerotínové v polovině 16. století. V současnosti se v lázních léčí nervové nemoci,netuberkulózní nemoci dýchacího ústrojí a nemoci pohybového aparátu. Poklidný charakter lázní umístěných ve velkém parku přímo vybízí k příjemným procházkám, které je možno spojit s ochutnávkou studeného pramene Karel nebo s návštěvou termálních bazenů Losiny, také umístěných v lázeňském parku.

Termální Lázně Velké Losiny
Termály Losiny

Termály Losiny

Termály Velké Losiny, to je unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody - jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby. Jako jediný nabízí relaxační a regenerační vodní svět a bazény napouštěné přírodní termální vodou. Léčivá termální voda je již po několik desetiletí základní složkou celé lázeňské péče v Termálních lázních Velké Losiny.

Filiální kostel sv. Michala v Maršíkově

Dřevěný roubený podélný kostel s polygonálním závěrem, vestavěnou osmibokou věží nad střešním hřebenem, předsíní a obdélnou sakristií na evangelijní straně. Presbytář zaklenut stlačenou nepravou dřevěnou klenbou. Loď plochostropá, v sakristii trámový strop. Pozdně renesanční rustikální architektura z roku 1609.

Filiální kostel sv. Michala v Maršíkově
Filiální kostel sv. Martina v Žárové

Filiální kostel sv. Martina v Žárové

Dřevěný roubený podélný kostel s polygonálním závěrem, vestavěnou kvadratickou věží, předsíní a obdélnou sakristií na evangelijní straně. Presbytář je zaklenut stlačenou nepravou dřevěnou klenbou. V lodi se nachází povalový a v sakristii trámový strop. Kostel je postaven v renesanční rustikální architektuře z roku 1611

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna (PVE) Dlouhé Stráně se nachází na Severní Moravě v pohoří Jeseníků. Svým instalovaným výkonem 650 MW je naší největší vodní elektrárnou a zaujímá významné místo při zajišťování rovnováhy v elektrizační soustavě mezi výrobou a spotřebou elektřiny. Prototypové stroje se jednotkovým výkonem řadí k největším tohoto typu na světě. Toto unikátní dílo nabízí turistické výlety a exkurze. Můžete se nechat vyvézt šestimístnou lanovkou a projet se okolo horní nádrže na kolečkových bruslích, na kolech nebo koloběžkách. Když Vám vyhládne, můžete si posedět ve stylových restauracích.Pro děti je tu pohádkový les a naučná stezka DĚDA PRADĚDA.

Přecerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně
jesniky

Jeseníky

Jeseníky zabírají téměř polovinu Severní Moravy. Nejvyšší horou je Praděd (1491 m). Jeseníky nabízí výborné příležitosti jak pro letní, tak zimní turistiku. Lyžařské středisko Červenohorské sedlo je z Velkých Losin vzdáleno 17 km, Praděd asi 40 km.

Okresní město Šumperk

Město Šumperk, ležící na úpatí největších moravských hor Jeseníků, bylo založeno ve 2. polovině 13. století. Bohatou historii připomíná řada památek, z nichž některé pocházejí z období založení města. V letech 1679-1693 Šumperk neblaze proslul čarodějnickými procesy. Současný návštěvník zde najde příležitosti ke kulturnímu a sportovnímu vyžití. Zrekonstruované historické jádro láká k idylickým procházkám. Město se tak vrací do dob, kdy bylo nazýváno "perlou severní Moravy". Vzdálenost penzionu od města je 7,5 km. Vzdálenost penzionu od centra Šumperka (hlavní třídy) je 9 km.

šumperk